Základní škola Školní postupuje do republikového kola ve vybíjené

     Na naší základní škole máme spoustu nadaných žáků. Reprezentují nás v různých soutěžích: jazykových, matematických, přírodovědných, zeměpisných, uměleckých i sportovních.

     Všichni mají plnou podporu vyučujících, kteří je na tyto soutěže připravují a snaží se jim vytvořit co nejlepší podmínky pro dosažení úspěchu.

     V květnu se naši žáci ze 4. a 5. tříd zúčastnili sportovního klání ve vybíjené v kategorii A – smíšené družstvo a kategorii B – dívčí družstvo. Obě družstva se probojovala z městského kola do kola okresního, a dále do kola krajského.
     V konkurenci 6 družstev z celého Moravskoslezského kraje družstvo chlapců v kategorii A dále nepostoupilo, ale děvčata v kategorii B vyhrála všechny zápasy a postupují do kola republikového, kde budou ve dnech 11. a 12. června v Pecce reprezentovat náš kraj. Je to velký úspěch jak pro naši školu, tak i pro město Orlová.

Děvčatům gratulujeme a učitelům, kteří je připravovali, patří zcela jistě velký dík.

Mgr. Jarmila Wotkeová

 


Datum zveřejnění/aktualizace: 3.6.2018

Zpět na výpis