Do boje proti rakovině se zapojilo 1669 Orlovanů

Stejně jako v uplynulých letech, tak i letos se naše město přidalo k celorepublikové Veřejné sbírce Ligy proti rakovině Praha pod názvem „Český den proti rakovině“.

Ve středu 16. května se 15 skupin dobrovolníků vydalo s pokladními vaky a ve žlutých tričkách nabízet symbol boje proti rakovině, a to žluté květinky, letos s fialovou stužkou.

Minimální dar za kytičku na podporu boje proti rakovině byl 20 Kč. Dobrovolníkům se podařilo prodat 1669 ks kytiček a na konto Ligy proti rakovině vybrat 41 138 Kč. Letošní rok je pro město Orlová rekordní jak v počtu prodaných kytiček, tak výší finančních darů.

Město Orlová děkuje všem občanům za poskytnuté finanční dary a dobrovolníkům za pomoc. Poděkování dobrovolníkům z organizací: YMCA Orlová, Český svaz žen Orlová, OO SONS Orlová, ZŠ Mládí, MěÚ Orlová, Dětský parlament, SOŠ Net Office, STP Orlová-Město, Pionýrská skupina Devítka a Gymnázium a Obchodní akademie Orlová.

Datum zveřejnění/aktualizace: 23.5.2018