Chceme pěkné a zelené město!

V letošním roce bylo zatím na území Orlové vydáno povolení na kácení 37 stromů a 1 676 keřů. „Kácení je povoleno a probíhá v době vegetačního klidu na pozemcích města - veřejné zeleni a pak na soukromých pozemcích občanů,“ upřesňuje Květoslava Vítová z odboru výstavby a životního prostředí a dodává: „Na území města dochází ke kácení především ze zdravotních a bezpečnostních důvodů na veřejné zeleni a pak na soukromých pozemcích občanů.“

Letos proběhne druhá část stavby „Regenerace panelového sídliště V. etapy“, v jejímž rámci dojde k vykácení 3 stromů. Nově bude vysázeno v rámci této stavby 14 stromů a 1 676 keřů. „Náhradní výsadba bude tedy pro občany v dané lokalitě plně nahrazující,“ doplňuje Vítová.

Sečteno a shrnuto – náhradní výsadba za ekologickou újmu bude provedená v počtu 60 stromů a 3 300 keřů, což určitě není málo. Další výsadby budou ukládány dle požadavků na kácení, které bude orgán ochrany přírody evidovat.

Datum zveřejnění/aktualizace: 24.3.2018