MĚSTU DOCHÁZÍ TRPĚLIVOST

Město Orlová v loňském roce zahájilo spolu s Ministerstvem financí ČR jednu z největších investičních akcí za posledních patnáct let. Jedná se o výstavbu nového centra pod názvem  Humanizace a revitalizace centra Orlové-Lutyně za cca 200 mil. Kč. Po téměř ročním trvání stavby není zřetelný posun a uprostřed Orlové se nachází obrovská prázdná díra. Stavba se potýkala  s průzkumem archeologů i mnoha technickými  problémy, přesto by její postup měl být rychlejší.

Zhotovitel v těchto dnech předložil požadavek na posunutí termínu dokončení stavby o rok. S tímto termínem město Orlová nesouhlasí a vyzvalo zhotovitele k zintenzivnění prací, předložení konkrétního postupu prací a detailních harmonogramů. „Město Orlová žádá o urychlené dokončení parkoviště před městským úřadem, aby tento prostor mohl být co nejdříve otevřen veřejnosti,“ zdůraznil starosta města Ing. Tomáš Kuča. Pokud zhotovitel nezvýší kapacity a nezlepší organizaci stavby, vstoupí město Orlová v jednání s ministerstvem financí a spolu stanoví vůči zhotoviteli další postup.

Datum zveřejnění/aktualizace: 29.1.2018