PRVNÍ MEDAILE Z MČR JEDNOTLIVCŮ KATEGORIE U17

První listopadový víkend přivítal nejlepší hráče a hráčky badmintonu, kategorie U17. Ve sportovním  areálu OÁZA v Praze proběhlo Mistrovství České republiky. Pořadatelem byla TJ Astra Zahradní Město, z.s. Právo účasti mezi nejlepšími hráči České republiky si vybojovalo i šest hráčů badmintonového klubu TJ Orlová Lutyně, z.s – Lukáš Franek, Ondřej Hevessy, Zuzana Morcinková, Zuzana Kolesárová, Nela Němcová a Tallulah Van Coppenolle.

A jak se nakonec našim zástupcům dařilo?

Vybojovali jsme 2 cenné kovy.  Stříbrnou medaili ve dvouhře Tallulah Van Coppenolle. Dlouho sahala po titulu Mistryně ČR. Nakonec odešla z finálového zápasu poražena po výsledku 21:18, 16:21 a 17:21 s hořovickou Janou Adámkovou.  Bronzovou medaili přidala Nela Němcová v deblu s radotínskou Kateřinou Mikelovou. V semifinále dlouho trápily severénky posledních let, pár Kateřina Zuzáková, Lucie Krpatová, kterým podlehly po setech 17:21, 18:21.

Další naši zástupci na přední pozice nedosáhli. Za zmínku stojí dělené 5/8 místo mixového páru Lukáš Franek a klimkovické Kláry Petruškové.

Výsledky na stránkách www.badminton-orlova.cz,  www.tournamentsoftware.com a českého badmintonového svazu včetně fotografií a streemu ze zápasů.