Příměstský tábor při DDM Orlová

Ve dnech 7. až 11. srpna pořádal Dům dětí a mládeže Orlová příměstský tábor. Tento tábor byl určen pro děti od 5 do 13 let, které mají větší zájem o aktivity. Připraveny byly i sportovní akce a výlety. „Například v úterý jsme byli v aquaparku v Bohumíně, včera v Ostravě, kde se děti zúčastnily velice atraktivní show XX lasergame, která je velice zaujala. Ostatní dny se také u nás na oddělení domu dětí staraly o zvířata. Nechyběly různé sportovní a herní aktivity v centru Spirály. Děti si užily i jízdy na koni a večer opékaly párky,“ popisuje průběh týdenního příměstského tábora Bc. Adam Bura, vedoucí přírodovědného oddělení Domu dětí a mládeže v Orlové.

O tento jednoturnusový tábor je každoročně velký zájem a letošní ročník, na který se nám přihlásilo 27 dětí, je v pořadí již třetí. Děti lákají především atraktivní živočichové. „Máme tu široké spektrum bezobratlých až po savce, z takových méně běžných mohu jmenovat například zákeřnice, baheníci, vichirové, vakoveverky, centrum ježků a podobně,“doplňuje Bura.

Přírodovědné oddělení Domu dětí a mládeže v Orlové organizuje i jiné tábory. Z příměstských táborů je ještě tábor zvaný Mladý Charles Darwin, který je už podle názvu více zaměřený na přírodovědné aktivity. Letošní rok zkoušíme poprvé výjezdový tábor, s názvem Harry Potter.“

A jak se dětem na táboře líbilo? Za všechny to pěkně vystihl Jakub: „Absolutně nejlepší bylo  setkání s exotickými zvířaty a lasergame, ale i aquapark byl super!“

Jan Foltýn

Datum zveřejnění/aktualizace: 24.8.2017