Vyhlášení výsledků grantových výzev Nadace OKD 2017

Nadace OKD zná nové příjemce nadačních příspěvků pro rok 2017. V programu Pro region podpoří 83 projektů a minigrantu Srdcovka 55 projektů.

„V minigrantovém programu Srdcovka jsme letos přijali 66 žádostí, což je o téměř 30 méně než v loňském roce. Musíme však uznat, že to byly žádosti kvalitní a požadované částky byly celkově vyšší než v roce 2016. Máme i pár nových Srdcařů a za to jsme rádi,“ uvedla administrátorka programu Kateřina Tůmová Blablová.

Projekty podpořené Nadací OKD v programu Pro region jsou zaměřeny především na oblasti sociální pomoci, kulturního rozvoje, volnočasových aktivit pro děti a mládež, ale také na seniorské aktivity a podporu projektů spojených s rozvojem regionu v podporovaných obcích a městech. Ze Srdcovky je podpořeno mnoho sportovních spolků a většina z nich se zabývá především volnočasovými aktivitami pro děti a mládež. Samozřejmě zde mají své místo i spolky zdravotně znevýhodněných lidí a také organizace na ochranu životního prostředí.

Žádosti byly ve většině případů srozumitelné, letos bylo hodně využito možnosti konzultací a díky tomu můžeme říct, že úspěšnost Srdcovky je 85 %,“ uvádí ředitelka Nadace OKD Karolína Preisingerová.

„Program Pro region letos proběhl podle očekávání a přijali jsme 131 žádostí. Překvapili nás někteří noví žadatelé a s nimi i nové a zajímavé projekty. Musíme říci, že mnoho z podpořených organizací jsou našimi pravidelnými žadateli a spousta projektů je podobná těm loňským, ale přesto velmi potřebná,“ říká administrátorka tohoto programu Ladislava Poláková.

Programy Pro region a Srdcovka jsou již tradičními granty Nadace OKD a více informací o těchto programech naleznete také na webových stránkách v sekci granty. V programu Pro Evropu letos nebyli žádné žádosti.

 

Podrobný seznam všech podpořených projektů v rámci programu Srdcovka a Pro region pro rok 2017 naleznete na www.nadaceokd.cz.


Datum zveřejnění/aktualizace: 7.3.2017

Zpět na výpis