Pro chovatele drůbeže!!!

Informujeme chovatele drůbeže, že veterinární opatření k zamezení šíření nebezpečné nákazy jsou stále platná. To znamená, že drůbež by neměla přijít do styku s volně žijícím ptactvem a chovatelé by měli zajistit, aby krmivo a napájecí voda nebyla kontaminována trusem volně žijících ptáků. Nařízení Státní veterinární správy platí 21 dnů od ukončení dezinfekce ohniska nákazy a předpokládá se tedy, že pro ochranné pásmo vymezené kolem ohniska v Orlové, Na Olmovci dne 6.2.2017 bude platné minimálně do poloviny března.

Pro chovatele z druhé vlny nákazy s ohniskem v Doubravě vyhlášené 22.2.2017 budou veterinární opatření platná minimálně do konce března. Toto ochranné pásmo zasahuje nejen do části Orlová-Město, ale také do původních sčítacích okrsků z první vlny sčítání, a to v Orlové-Lutyni na ulicích Dětmarovická, Odlehlá, K Venuši, Na Stráni, Doubravská, Šamalikůvka, tedy do lokality po pravé straně od ul. 17.listopadu ve směru k rondlu u nemocnice.

O přesném datu ukončení mimořádných opatření budeme veřejnost informovat na webu města.

Datum zveřejnění/aktualizace: 2.3.2017