Předvolební prezentace politických stran, politických hnutí a koalic, které byly zaregistrovány pro volby do Zastupitelstva Moravskoslezského kraje

Rada města Orlová v souladu s § 102 odst. 3) zákona č.  128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), v platném znění schválila podmínky pro předvolební prezentaci politických stran, politických hnutí a koalic, které byly zaregistrovány pro volby do Zastupitelstva Moravskoslezského kraje na stránkách Orlovských novin.

V rámci předvolební kampaně pro volby, konané ve dnech 7. – 8. října 2016, mohou výše uvedené politické strany, politická hnutí a koalice využít bezplatné inzerce, a to ve dvou číslech Orlovských novin, které vycházejí před stanoveným termínem voleb.

Jedná se o následující výtisky, ve kterých bude vložena volební příloha:

-       Orlovské noviny č. 17/2016, termín uzávěrky 08.09.2016, termín vydání 16.09.2016,

-       Orlovské noviny č. 18/2016, termín uzávěrky 22.09.2016, termín vydání 30.09.2016.

Každý politický subjekt (politická strana, politické hnutí a koalice), jehož kandidátní listina pro volby do Zastupitelstva Moravskoslezského kraje byla zaregistrována, má ve volební příloze obou vydání nárok na prezentaci své organizace za následujících podmínek:

-       Orlovské noviny č. 17/2016 – rozsah 1 strany formátu A4, tj. rozměr jedné prezentace v tomto vydání novin může činit max. 18,8 cm na šířku x 25,6 cm na výšku;

-       Orlovské noviny č. 18/2016 – rozsah ½ strany formátu A4, tj. rozměr jedné prezentace v tomto vydání novin může činit 18,8 cm na šířku a 12,5 cm na výšku;

-       stanovená plocha (1 strana A4 v ON č. 17 a ½  strana A4 v ON č. 18) bude politickým subjektům poskytnuta bezplatně.

Pokud bude požadována větší plocha prezentace, než na kterou vzniká nárok dle těchto podmínek volební kampaně, bude inzerce ve volební příloze umožněna a zpoplatněna jako klasická plošná inzerce dle „Ceníku inzerce v Orlovských novinách“, a to sazbou 18,- Kč/cm2. Faktura za zveřejnění plošné inzerce musí být uhrazena předem, a to nejpozději do data uzávěrky pro dané číslo Orlovských novin.

Objednatel inzerce předloží tiskovému oddělení řádnou objednávku s uvedením požadavku a fakturačních údajů, zpracovaný podklad lze předložit v elektronické podobě ve formátu doc, jpg, tif, pdf a cdr. Objednatel odpovídá za obsah a právní přípustnost údajů v prezentaci.

Objednávky předvolební inzerce včetně podkladů zasílejte e-mailem na adresu – zdenka.valova@muor.cz – s doplněním o informaci o zvoleném čísle Orlovských novin. S případnými dotazy se můžete obrátit na Ing. Zdeňku Valovou, tel. 596 581 340.

Datum zveřejnění/aktualizace: 25.8.2016