Skotačení aneb skotské hry na český způsob

V pátek 22. července připravili naši skotští přátelé z města Dunfermline ve spolupráci s KČT Orlová a organizací YMCA pro občany Orlové ukázku skotských her. Akce proběhla na hřišti Slovanu Orlová v blízkosti náměstí. Soutěžní disciplíny byly přizpůsobeny možnostem netrénovaných zájemců – hod kládou, hod kladivem, hod galoší a další zajímavé soutěže pro děti i dospělé. Návštěvníci si mohli nejen vyzkoušet tyto tradiční skotské sportovní disciplíny, ale také ochutnali pravou skotskou whisky i skotská jídla. Ti nejodvážnější se mohli naučit skotské lidové tance, předváděné skupinou skotských tanečníků. Na závěr byli vyhlášeni soutěžící s největším počtem bodů a oceněni drobnými cenami zakoupenými z příspěvku Města Orlová. Celou akci ukončilo tradiční přetahování lanem. Poslední vytrvalci si ještě zatančili a zazpívali píseň na rozloučenou.

Eva Vilhelmová

KČT Orlová