Horníkům bude proplácet náhrady přímo pojišťovna

Díky vstřícnému přístupu pojišťovny Kooperativa, která s předstihem převedla prostředky pro výplatu rent na účty OKD, mohla počátkem týdne společnost OKD zahájit výplatu rent bývalým zaměstnancům. Stalo se tak o 4 dny dříve oproti původně oznámenému termínu.

V souvislosti s vyhlášením úpadku a současnou nepříznivou ekonomickou situací vedení OKD rozhodlo, že náhrady za ztrátu na výdělku po skončení pracovní neschopnosti (tzv. renty) nemůže vyplácet ze svých prostředků v předtermínu, tedy o několik týdnů dříve před refundací ze strany pojišťovny. „S vedením pojišťovny Kooperativa jsme se dohodli na zrychlení výplaty. Díky tomu jsme mohli zahájit výplatu rent již dnes,“ potvrdil Jan Solich, člen představenstva OKD.

Veškeré náhrady škod (náhrada za ztrátu na výdělku po dobu pracovní neschopnosti, náhrada za ztrátu na výdělku po skončení pracovní neschopnosti – tzv. „renta“, bolestné, ztížení společenského uplatnění, náhrada věcné škody, náklady spojené s vystavením lékařských posudků a potvrzení, náklady léčebného lázeňského pobytu, apod.), které až dosud zaměstnancům hradila OKD, a.s., pak od června 2016 bude hradit přímo pojišťovna Kooperativa v rámci zákonného pojištění odpovědnosti zaměstnavatelů za škody na zdraví vzniklé v souvislosti s nemocí z povolání nebo pracovním úrazem.

„Stávající zaměstnanci OKD, kterým nárok na odškodnění pracovního úrazu nebo nemoci z povolání vznikne v budoucnu, nebo kteří v současné době pobírají náhradu za ztrátu na výdělku podobu pracovní neschopnosti, budou o způsobu uplatňování svých nároků informováni na kontaktním místě, které bude k tomuto účelu zřízeno,“ uvedl mluvčí OKD Ivo Čelechovský.

Datum zveřejnění/aktualizace: 26.5.2016