RECYKLIÁDA už zná své vítěze!

Ve dnech 30. září až 2. října probíhala na Náměstí 28. října v Orlové-Lutyni ekologická soutěž mezi základními školami, která prověřila znalosti žáků v oblasti třídění odpadu. V RECYKLIÁDĚ, jak jsme soutěž nazvali, se nejvíce dařilo kolektivu žáků gymnázia
a základní školy s polským vyučovacím jazykem. Členové tohoto soutěžního družstva spolu výborně spolupracovali, přestože se mezi sebou vůbec neznali, a vyhráli s výrazným bodovým náskokem.

Vítězný tým se ve čtvrtek 12. listopadu shromáždil v zasedací místnosti městského úřadu, kde převzal diplom za 1. místo a věcné ceny. Odměny dětem předal starosta Orlové Ing. Tomáš Kuča. Ceny a diplomy byly samozřejmě předány i týmům, které se umístily na 2. a 3. místě. Pomyslné stříbro získali v soutěži žáci ze Základní školy K. Dvořáčka, bronz pak kolektiv žáků ze Základní školy Školní. Za konečné umístění se rozhodně nemusí stydět ani další účastníci soutěže. Na ostatních příčkách je totiž dělil jen minimální bodový rozdíl.

Konečné pořadí všech zúčastněných škol:

1.      Gymnázium a ZŠ Lutyňská (238 b.)

2.      ZŠ K. Dvořáčka (230 b.)

3.      ZŠ Školní (227 b.)

4.      ZŠ U Kapličky (222 b.)

5.      ZŠ Ke Studánce (221 b.)

6.      ZŠ Mládí (220 b.)

7.      ZŠ Slezská (219 b.)

Tímto gratulujeme všem účastníkům soutěže a děkujeme jim za účast a dobrou spolupráci!

Datum zveřejnění/aktualizace: 30.11.2015