Rekonstrukce silnice II/470 Rychvald-Orlová se blíží ke konci

Rekonstrukce silnice II/470 mezi městy Rychvald a Orlová, jejíž součástí byla rovněž výstavba 3 kusů opěrných zdí se blíží ke svému konci. Díky úsilí stavební firmy STRABAG,a.s. a MECCANO, s.r.o. , které se na stavbě podílely, byl původní termín plánované částečné uzavírky a objížďky pro veřejnou dopravu zkrácen o čtrnáct dnů. Ode dne 13.6.2015 je možno po silnici s opatrností projíždět bez omezení. Ještě zbývá provést dokončující práce, jako je úprava krajnic – ve dnech 18. až 19.6. a zřízení vodorovného dopravního značení - ve dnech 22. až 23.6.2015.

Stavba byla realizována v rámci projektu „Silnice 2014 – V. etapa“ a spolufinancována z fondu ERDF, v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Moravskoslezsko. Náklady na rekonstrukci celého přibližně 2,2 km dlouhého úseku silnice č. II/470 jsou ve výši 23,3 miliónů korun včetně DPH.

Správa silnic Moravskoslezského kraje, příspěvková organizace
Středisko Karviná

Datum zveřejnění/aktualizace: 16.6.2015