Děti z Mateřské školy Lesní na zábavné a naučné návštěvě v knihovně

Léto za sebou zaklaplo vrátka a také k nám za dětmi do Mateřské školy Lesní přišel na návštěvu pan Podzim. Třída Berušek je plná veselých dětí, které se nadšeně přidávají ke všem dobrým nápadům. Jednoho sychravého dne chtěly paní učitelky děti potěšit. Prozradily jim tedy, že se blíží den naší návštěvy knihovny v Orlové. A za deště se nemusíme vzdělávat pouze na třídě. Ale půjdeme se něco zajímavého a nového dozvědět i do knihovny. Naše děti si velmi rády prohlížejí obrázky v knihách. A také s velkým očekáváním vyhlížejí pokračování pohádek, které čteme každý den před odpoledním odpočíváním. Z návštěvy knihovny byly tedy nadšené.

 

Povídali jsme si, že nám paní knihovnice připraví knihy o včeličkách a můžeme se těšit na pohádku z „Včelího království“. Vysvětlili jsme si, co to znamená, že jsou včelky pilné, když nám vyrábí med. A že med si často dáváme do čaje, abychom byli déle zdraví.  Děti měly radost. Mezi dětmi z Berušek se objevila myšlenka, že i ony jsou pracovité. A proč toho tedy nevyužít. Vznikl nápad, že zkusíme pracovitostí dětí potěšit i paní knihovnice.

 

Již řadu let dokážou paní knihovnice našim dětem vykouzlit úsměvy při každoročních návštěvách knihovny. Proč by to jednou nemohlo být opačně?

 

V příštích dnech děti z Berušek pastelkami vyzdobily připravené obrázky. Paní učitelky připsaly text básničky o včelkách. A společně jsme vytvořili krátkou knihu pro paní knihovnice.  Víme, že sychravé počasí a chladno působí právě i na ně. Aby byly paní knihovnice stále zdravé, přinesly jim děti z Berušek také malé skleničky medu pro radost.

 

Beseda v knihovně se dětem velmi líbila. Paní knihovnice dokázala děti nadchnout nejen pro poslech čtení z knihy. Ale také pro originální hru, kdy děti hledaly po celém dětském oddělení knihy o včelkách, označené květinkou. Kdo chtěl, vyzkoušel si část ochranného oblečení včelařů. A pak mohly děti luštit rébusy a vybarvovat včeličky na přichystané omalovánce.

 

Paní knihovnice vždy připravují pro děti z MŠ Lesní obohacující program. Velmi jim za to děkujeme! Již dnes se těšíme na další besedu v knihovně, kterou máme tentokrát domluvenou před Vánoci. Děkujeme!

 

Mgr. V. Zlotá, učitelka  


Datum zveřejnění/aktualizace: 11.11.2024

Zpět na výpis