E-BEZPEČÍ NA ZŠ MLÁDÍ

 

Prevence bezpečného užívání internetu je v letošním roce na ZŠ Mládí podpořena maximální měrou díky získanému grantu z O2 chytrá škola. Jejich finanční podpora umožnila uspořádat pro žáky 5. až 9. ročníků preventivní programy a to přímo s celorepublikově uznávaným - oceňovaným projektem E - bezpečí - Centra prevence rizikové virtuální komunikace se sídlem na univerzitě Palackého. Jejich programy jsou certifikované a jednotliví lektoři k nám dojížděli z Olomouce.

V pátek 20. 5. žáci 5.A, 5.B, 9.A, 9.B celé 2 vyučovací hodiny se zájmem hltali poznatky o bezpečném chování v kyberprostoru a důsledcích, které mohou nastat, budou-li se chovat rizikově a neopatrně. Dozvěděli se spoustu zajímavých informací, které určitě v běžném životě mnohokrát užijí.

Je velká škoda, že bez dotací se podobná prevence nedá realizovat a učitel - metodik prevence si musí shánět i finance, aby ji mohl zajistit.

Děkujeme za skvěle odvedenou práci lektorů i p. koordinátorky programů E-bezpečí!

 

Mgr. Lenka Pastirčáková

školní metodička prevence ZŠ Mládí Orlová

 

 

https://www.e-bezpeci.cz/

tipy:

https://www.avast.com/cz/besafeonline/online-kurz

https://www.e-bezpeci.cz/index.php/trivium-projektu-ebezpeci

 

 


Datum zveřejnění/aktualizace: 26.5.2022

Zpět na výpis