Beseda o bezpečnosti při hře a v dopravě na MŠ Orlík

Dne 13.5.2022 se uskutečnila tematická beseda pro děti na MŠ Orlík pod názvem „Bezpečnost při hře a v dopravě“, a to za přítomnosti městské policie Orlová, kterou vedla paní Mgr.  Denisa Sapíková a strážník Pavel Černoušek.

Akce byla velice nápaditá, děti se hravou a nenásilnou formou dozvěděly, jak se mají chovat při hře a volném pobytu venku, co je správné, a co naopak není. Nechyběly ukázky obrázků a hravé scénky, které se týkaly různorodých situací dopravního provozu, ať už světelných signálů – semaforů, přechodů pro chodce a následné diskuze, jak je nebezpečné hrát si v blízkosti vozovky. Děti se také dozvěděly, jak se zachovat v situacích jako je havárie, úraz, ubližování druhému, a koho následně oslovit nebo telefonicky kontaktovat.

Na závěr této akce dostaly všechny děti MŠ Orlík od Městské policie Orlová dětské tematické omalovánky, dopravní pexesa a výstražné vesty.

Do budoucna se budeme těšit na další efektivní a přínosnou spolupráci.

MŠ Orlík

Datum zveřejnění/aktualizace: 20.5.2022