Jarní zooterapie na Dětském ranči v Hlučíně

Díky sponzorskému daru nadace OKD jsme se v posledním dubnovém týdnu s žáky ZŠ Jarní vypravili za zvířátky na Dětský ranč do města Hlučína. Počasí nám přálo, takže jsme s dobrou náladou a plni očekávání nastoupili do autobusu a vyrazili na ranč, který jsme měli celý jen pro sebe.

Cesta byla dlouhá, a tak jsme po příjezdu nejdříve s chutí posvačili svačinku, kterou nám připravily šikovné maminky. Jelikož ranč již známe jako své boty, vypravili jsme se na průzkum, zda neobjevíme něco nového. Zvířátek na ranči je opravdu spousta a jsme zvyklí, že zde nalezneme slepice, ovce nebo oslíky. Překvapením však pro nás bylo, když jsme na ranči objevili také nová malá prasátka “kunekune“, roztomilé klokany albíny Bennettovy nebo huňaté lamy alpaky. Prohlédli jsme si celý areál, zaskotačili si v bludišti, prohlédli jsme si a nakrmili zvířátka, pohladili si lamu, poníky a oslíky. Největším zážitkem pro nás ale byla projížďka na konících, na kterých jsme jezdili jako praví kovbojové. Abychom po tomto vyčerpávajícím programu nasbírali síly na zpáteční cestu, šli jsme se posilnit do centra města, kde si každý mohl zakoupit to, na co měl právě chuť. Se spokojenými bříšky a spoustou zážitků jsme se vrátili zpět do školy a už se těšíme na další výlet!

Mgr. Monika Chvějová

Datum zveřejnění/aktualizace: 2.5.2022