MSK Orlová - "Školky chtějí sportovat"

Od poloviny prázdnin jsme se snažili navázat na úspěšnou spolupráci s mateřskými školkami ve městě a blízkém okolí. Byli jsme až překvapení vstřícností paní ředitelek a učitelek, které nás rády uvítaly ve svých objektech. Navštívili jsme postupně 24 pracovišť z Orlové, Doubravy, Dolní Lutyně, Petřvaldu a Rychvaldu. Obrovské množství dětí si mohlo plácnout s našim potřeštěným maskotem (nebo aspoň mu natrhnout křídla).

Naše Sportovní školky získaly 14 stabilních středisek, které již od minulého týdne navštěvuje v průměru 11 dětí (a stále přibývají zájemci). Do takového zájmu jsme museli zapojit už pátého trenéra, který se dětem bude věnovat po dobu školního roku. V průběhu měsíce prosince 2019 pak vypuknou první Meziškolkové SPORTOVNÍ HRY, kde si děti porovnají nabyté pohybové dovednosti.

Vzhledem k velkému zájmu rodičů a dětí ve školkách jsme byli nuceni rozšířit kurz Bruslení školek z původních dvou dnů hned na čtyři výukové dny. Na děti tak čekají nově zajištěné přilby s ochranným košíkem, nové páry nastavitelných bruslí a vstřícní trenéři. Dopoledne na zímáku tak bude předběžně trávit na 500 dětí ze školek.

Ještě jednou patří díky paní ředitelkám a učitelkám, která byly velice vstřícné k naší prezentaci činnosti.

A co po školce? No přece do Městského sportovního klubu na hokej, fotbal, atletiku, baseball nebo vyzkoušet biatlon!

Ing. Michal Kozák, ředitel

Datum zveřejnění/aktualizace: 25.9.2019