Přihlaste vaši školu do soutěže Hejtmanův pohár!

23. leden 2017

Hejtmanův pohár je soutěž, ve které spolu zápolí jednotlivé školy a jejich žáci ve zdolávání tzv. opičí dráhy. Zapojit se mohou všechny základní školy a nižší ročníky víceletých gymnázií z každého kraje České republiky.

Soutěží se ve 14 krajích, o 14 nejlepších krajských škol a 14 pohárů hejtmana. V listopadu 2016 odstartoval již třetí ročník soutěže a Moravskoslezský kraj podporuje tuto soutěž už od počátku.

Cílem soutěže je u dětí a mládeže podpořit zdravý životní styl a pozitivní vztah k pohybovým aktivitám.

Soutěží se na opičí dráze plné kreativních překážek, které prověří všestranné sportovní nadání zapojených žáků. Dráha má unifikovanou podobu a je možné ji postavit v každé tělocvičně či multifunkčním hřišti. Soutěž využívá moderní aplikaci, díky které si každá škola může zvolit termín pro zapojení se do soutěže individuálně a dle vlastních možností. Ideální pro zapojení je hodina tělesné výchovy nebo různé sportovní kroužky.

Oceněny jsou vždy tři nejlepší školy v kraji. 1. škola vyhrává originální Hejtmanův pohár a 10 000 Kč. 2. místo získává poukaz na nákup sportovního vybavení do obchodu Hervis v hodnotě 4 000 Kč a 3. místo obdrží poukaz na nákup sportovního vybavení do obchodu Hervis v hodnotě 1 000 Kč!

Letos na podzim proběhlo na krajském úřadě předání cen třem nejlepším školám v Moravskoslezském kraji. Články o předání z prvních dvou ročníků můžete zhlédnout zde:

http://www.aascr.cz/posledni-letni-den-hral-hejtmanuv-pohar-v-ostrave/

http://www.aascr.cz/do-gala-hejtman-miroslav-novak-pozval-uspesne-skoly-na-urad/

Škola, která má zájem se zúčastnit, se musí zaregistrovat na těchto webových stránkách. Po přihlášení bude následně umožněno provádění soutěžních aktivit včetně zapisování výsledných časů žáků, kteří dráhu zdárně zdolají. Školy mají možnost získat i další bonusové body a mít tak větší šanci na úspěch, jenž zaručuje nejen zviditelnění, ale také hodnotné ocenění.

Hodnotící systém postavený na principu získávání soutěžních bodů přitom dává největší šanci na úspěch školám, které budou nejaktivnější, nikoliv pouze školám s nejrychlejšími žáky.

Více informací naleznete na hejtmanuvpohar.cz.

Hodně zdaru při zdolávání opičí dráhy!

Zdroj:

http://www.msk.cz/cz/skolstvi/prihlaste-vasi-skolu-do-souteze-hejtmanuv-pohar!--87509/

 


Datum zveřejnění/aktualizace: 24.1.2017

Zpět na výpis