Volný čas

Hadi odehráli první sezónu

26.6.2017  |  Za článek zodpovídá: Cibulková Nataša

Mladí basketbalisté BK Snakes Orlová mají za sebou první soutěžní ročník. V oblastním přeboru nastupovala dvě družstva v kategorii U11 (ročník 2006) a U10 (ročník 2007) pod vedením trenérů Romana Vítka a Jana Kukly. Obě družstva trénovala a domácí utkání odehrála na ZŠ Školní. Děkuji vedení školy a všem, kteří nám celou sezónu p... více informací

Kvalifikace na MČR je za námi

21.6.2017  |  Za článek zodpovídá: Cibulková Nataša

V sobotu 6. května začal v Kraslicích u Sokolova seriál turistických závodů v soutěži o Český pohár. Další kolo proběhlo v Brně 20. května a třetí kolo se konalo v Týnci nad Sázavou 3. června.       Naším nejúspěšnějším závodníkem se stal Jakub Kůrka v kategorii do 10 let, který zvítězil ve všech závodech a zajistil si ta... více informací

Už jste přihlásili dítě do zušky?

9.6.2017  |  Za článek zodpovídá: Cibulková Nataša

Ze včerejšího Dne otevřených dveří na ZUŠ J.R.Míši v Orlové-Porubě. Škola nabízí v HUDEBNÍM OBORU - přípravnou hudební výchovu, klavír, klávesy, housle, kytaru, zobcovou flétnu, trubku, klarinet, saxofon, bicí nástroje, akordeon, sólový zpěv, sborový zpěv a skladbu. Nechybí ani TANEČNÍ OBOR a VÝTVARNÝ OBOR. Zájemci, hlaste se na... více informací

Olšinka v Opavě

5.6.2017  |  Za článek zodpovídá: Cibulková Nataša

Olšinka je jedním ze školních kroužků, který pracuje na Základní škole Karla Dvořáčka. Koncem dubna se zúčastnila Krajské přehlídky dětských folklorních souborů Opavského a Těšínského Slezska. Po příjezdu do Opavy jsme si zopakovali tance, které jsme měli předvést „lektorskému sboru.“ Samozřejmě jsme se šli podívat na další so... více informací

Den dětí v Majáku

V úterý 30. května se v komunitním centru Maják uskutečnil den dětí. Příjemným zpestřením volného času pro děti a jejich rodiče z této vyloučené lokality byl zábavný program, na jehož tvorbě se podílely i samotné děti, které si v rámci volnočasových kroužků secvičily vystoupení a svůj um a radost z dobře odvedené práce prezentov... více informací

MIMONI V KRÁSNÉ

Ve dnech 5. až 7. května odjely orlovské děti na víkendový pobyt s tématem MIMONI do naší turistické základny v Krásné. Jely s námi děti ve věku od 4,5 do 9 let. Děti prožily víkend plný dobrodružství. Nejen, že jsme shlédli Mimoňovou pohádku na zdi, ale měli jsme i Padouchovu mapu s úkoly, hledání pokladu, Mimoňský karneval pl... více informací

Pozvánka k sousedům

30.5.2017  |  Za článek zodpovídá: Cibulková Nataša

Sousední obec Doubrava zve Orlováky na Dětské radovánky "HRY BEZ HRANIC". V sobotu 24. června od 14 hodin v areálu Národního domu v Doubravě....... více informací

Orlovské církve zvou ...

Orlovské církve zvou na bohoslužby ...... více informací

„DEN POLICIE 2017“

Jako každoročně si vás dovolujeme pozvat na tradiční DEN POLICIE 2017, který se koná dne 17. 6. 2017 od 10.00 hodin opět v prostorách Slezskoostravského hradu v Ostravě. Akci pořádá Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje. I letos čeká diváky zcela výjimečná prezentace práce moravskoslezských policistů, záchranářů, h... více informací

Decathlon cup

29.5.2017  |  Za článek zodpovídá: Cibulková Nataša

Ve dnech 14. a 15. května proběhl v rámci doprovodného programu Dne města Orlová 6. ročník tenisového turnaje amatérských hráčů ve čtyřhře - Decathlon cup. Turnaje se zúčastnilo celkem 23 dvojic, 14 v mužské čtyřhře a 9 v mixu. Dvojice často tvořili rodinní příslušníci, takže k vidění byly dvojice otce se synem či dcerou, m... více informací

Vzpomínka na doubravskou školu

Letos uplyne 65 let, co opustili školní lavice bývalí žáci čtvrtých ročníků Měšťanské školy Petra Bezruče v Doubravě. Tenkrát jim bylo 15 let a život měli před sebou. Psal se rok 1952 a oni byli první, kteří končili základní školní docházku závěrečnými zkouškami před oficiální zkušební komisí. Byla to taková malá maturit... více informací

Za hravou vědou do českých science center!

26.5.2017  |  Za článek zodpovídá: Cibulková Nataša

Nabijte se na dvě stě tisíc voltů, vyzkoušejte na vlastní kůži kapalný dusík, zatočte se na gyroskopu a zažijte pocity kosmonautů, vyrobte si tablety do myčky či vlastní prací gel, otestujte chemické látky v ekolaboratoři, zažijte vědeckou pařbu, „bublinárium“ i zmrzlináře „vědátora“, vydejte se na výlet za světlem a do říše s... více informací

Orlovští badmintonisté na Grand Prix „A“ Praha

18.5.2017  |  Za článek zodpovídá: Cibulková Nataša

Za pořadatelství oddílu Astra Praha probíhal o víkendu 13. a 14. května, turnaj GPA U17. Celostátní měření sil našich nejlepších mladších juniorů se neobešlo bez účasti orlovských hráčů, a to Nely Němcové, Tallulah Van Coppenolle, Zuzany Morcinkové, Adama Twardzika a Lukáše Franka. Pro orlovské hráče byl turnaj velmi úspěšný... více informací

Krasobruslaři v Kravařích

7.5.2017  |  Za článek zodpovídá: Cibulková Nataša

Orlovští krasobruslaři mají za sebou první soustředění. Do krásného areálu v Kravařích se sjelo na 200 krasobruslařů z celé České republiky.      Hlavním trenérem na skluz, techniku bruslení a skoky byl Vladimír Dvojnikov, významný ruský trenér, který působí v Bratislavě. Orlovští krasobruslaři s ním spolupracují už dl... více informací

Úspěšný turnaj dorostu Na Dolině

6.5.2017  |  Za článek zodpovídá: Cibulková Nataša

Koncem března proběhl turnaj dorostu Na Dolině. Z 32 hráček se naše tenistka Karolína Kubáňová umístila na krásném druhém místě. Ve finále skončila na raketě Sabiny Richtrové, kdy prohrála 6:3,6:1. Do čtyřhry nastoupila s Rozálií Dohnalovou a společnými silami celý turnaj vyhrály. Ve finále si poradily s první nasazenou dvojicí ... více informací

Domácí turnaj starších žáků

Ve dnech 25. až 27. března se u nás v Orlové uskutečnil turnaj starších žáků. Tenisový turnaj zaznamenal velké obsazení domácích, a to rovnou 10 chlapců z celkového počtu 22. Dominik Kubatko skončil na 3. místě, kdy kvůli zdravotním potížím musel zápas v semifinále o další postup vzdát. Vítězem turnaje se stal domácí Pavel Kub... více informací

Okresní přebor mladších žáků

Okresní přebor mladších žáků Karviná se konal v Havířově ve dnech 22. až 24. dubna. Z našich tenistů lze jistě jmenovat Denise Billa, který uhrál dvě kola a Jirku Mařce, který postoupil do druhého kola. V semifinále se proti sobě utkali Tomáš Tajdus a David Šimeček, oba naši hráči. David Šimeček vyhrál 6:1,6:0. O první místo d... více informací

Okresní přebor dorostu

Okresní přebor tenisového dorostu se konal 22. až 24. dubna v Orlové. Dívek se přeboru zúčastnilo pouze osm, což je minimální počet pro zahájení turnaje. Terezie Schirmerová se stala neporazitelnou. Ovládla turnaj jak ve dvouhře, tak ve čtyřhře. V soutěži jednotlivců vyhrála nad Klárou Bystroňovou 6:2,6:2. Barbora Ranglová sko... více informací

Regionální turistické závody jsou za námi

V sobotu 22. dubna byla mistrovstvím kraje ukončena série kvalifikačních závodů, jejichž cílem bylo získání postupů do závodů I. stupně – Českého poháru. Po závodech v Karviné a Malenovicích nás přivítal favorit letošní soutěže Frýdek-Místek. Zdejší TOM Tuláci připravil tratě v okolí jezdeckého areálu „Pod Štandlem“, kter... více informací