Doprava ve městě

Autobusová doprava

Autobusová doprava místní, příměstská, dálková

Autobusové nádraží: ul. Okružní 989, Orlová - Lutyně, Přepravní kancelář Orlová  tel: 596 511 986 - kl.112, e-mail: prepravnikancelarorl@3csad.cz,

Kde nás najdete - mapka

Městská hromadná doprava (MHD) je zajištěna 5 linkami, spolu se 4 příměstskými linkami tvoří integrovaný dopravní systém (IDS) Orlová, do něhož jsou zapojeny obce Doubrava, Dolní Lutyně, Dětmarovice a Rychvald. V obvodu IDS Orlová platí tarif MHD Orlová ZDE.

Přímá pravidelná autobusová spojení jsou s okolními městy a obcemi: Ostrava, Havířov, Karviná, Bohumín, Doubrava, Petřvald, Dolní Lutyně, Dětmarovice, Rychvald, Stonava, Horní Suchá, Nošovice . Dálková linka je vedena na trase: Orlová - Havířov - Visalaje. Informace o veškerých spojích získáte na adrese:  http://www.idos.cz

Informace o MHD

Odbavování cestujících v MHD je prováděno čipovými kartami nebo zaplacením jízdného v hotovosti přímo u řidiče autobusu. Majitelé čipových karet mají možnost zakoupení časových jízdenek. Úplný přehled jednotlivého a časového jízdného včetně přepravních podmínek naleznete ve formátu pdf ZDE.  Dobití hotovosti na čipovou kartu je možno provést přímo u řidiče. Prodej čipových karet a časových jízdenek je zajišťován v přepravní kanceláři na autobusovém nádraží.

Informace o místních spojích naleznete na webových stránkách dopravce ZDE.

Důležitá telefonní čísla pro motoristy

Tísňové volání: 112

Dopravní nehody: 158

Dopravní inspektorát: tel.: 974 734 252, ul. Mírová 1429/37, 735 06 Karviná -Nové Město

Odtahová služba: 603 824 901 nebo 731 650 399

Benzínové stanice

Shell Orlová, Na Stuchlíkovci 1347, Orlová Lutyně

Albert CS, Masarykova Třída 1333, Orlová Lutyně

ČSAD, Okružní, Orlová Lutyně

W8, V Poli 10, Orlová Poruba

MUSO, Lazecká 1209, Orlová

odkaz - mapka

Taxislužba

Taxislužbu v rámci obce Orlová provozuje a nabízí několik taxislužeb i jednotlivců. Jedná se o nabízení služeb ať již pod firemním označením nebo názvem jednotlivých provozovatelů. Nejpočetnějšími co do počtu vozidel v obci Orlová je taxi Centrum a taxi Kasi.  Následuje taxi Maty, taxi Komfort, taxi Leon, Pidi taxi. Na své jméno provozuje taxi službu František Pejchal, Jiří Porubčan, Radim Kempný, Jan Vodák, Patrik Trochta.  Máme zde i dva provozovatele taxislužby ve městě Petřvald konkrétně taxi Simir Stanislava Baigara a dále v rámci města Petřvald provozuje taxislužbu Jaroslav Kozák.

Oficiální veřejná stanoviště TAXI :

Orlová-Lutyně, ul. Kpt. Jaroše u Prioru - mapka

Orlová-Lutyně, 17. listopadu u DD Orel - mapka

Dopravní omezení

Přehled aktuálních uzavírek na území města.

Dnes je středa 26.7., svátek má Anna.

Změnit velikost textu: A- | A | A+