DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:
Zodpovězené dotazy občanů:


Dobrý den, ráda bych věděla, proč město Orlová zrušilo monitoring kvality ovzduší. Domnívám se , že zvlášť v těchto dnech by informaci o stavu ovzduší mnozí občané uvítali. Štěpánka Skříšovská

Štěpánka Skříšovská

Měřicí stanici znečištění ovzduší v Orlové přes nesouhlas představitelů města zrušil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v rámci inovace státní imisní sítě, která vycházela z požadavků aktuální legislativy. Stanice byla přemístěna do Rychvaldu a reprezentuje koncentrace městského pozadí na Karvinsku.
Nezbytnost a účelnost měření jednotlivých škodlivin byla dle sdělení ČHMÚ posuzována podle úrovně znečištění ovzduší na území ČR v uplynulých letech, předpokládané úrovně znečištění ovzduší v letech následujících a možnosti modelování a dalších technik při hodnocení úrovně znečištění ovzduší. Z posouzení nezbytnosti a účelnosti měření vyplynulo, že lokalita Rychvald bude dostačující pro hodnocen úrovně znečištění ovzduší na Karvinsku.
Aktuální koncentrace znečišťujících látek naměřené na stanici Rychvald a informace o kvalitě ovzduší je možné získat na internetových stránkách města orlová: http://www.mesto-orlova.cz/cz/radnice/zivotni-prostredi/stav-ovzdusi/, kde je rovněž odkaz na stránky ČHMÚ. Další měřicí stanice se nacházejí např. v Havířově, Ostravě, Věřňovicích a Karviné.

OVŽP
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli potřebuji povolení nebo spolupráci policie, když budu kácet strom z plošiny, která bude zasahovat do silnice Ostravská, tím pádem zabereme pravý pruh silnice. Jak je třeba postupovat, pokud Obec Petřvald povolila pokácení stromu a jiným způsobem nelze strom odstranit? Děkuji za odpověď .

Kolářová Jana

Silnice I/59 ulice Ostravská nespadá pod kompetenci zdejšího Městského úřadu Orlová, OD. Doporučuji tazateli se obrátit přímo na Policii České republiky, Dopravní inspektorát v Karviné, případně na Krajský úřad Moravskoslezského kraje.
Bc. Věra Górecká
silniční správní úřad
Odbor dopravy
Městský úřad Orlová
Zdravím a přejí hezky den,mám dotaz mému synovi končí řidčský prúkaz jak má postupovat při jeho výměně.Děkuji SROKA

Rudolf Sroka

Vážený pane,
vše, co bude potřebovat Váš syn k výměně řidičského průkazu naleznete na webových stránkách:
http://www.mesto-orlova.cz/cz/radnice/jak-resit-zivotni-situace/odbor-dopravy/13519-vydani-ridicskeho-prukazu.html

Silvie Havlásková
úředník oddělení dopravně správních agend - registr řidičů
Odbor dopravy
Městský úřad Orlová
Dobrý den, dne 24.02.2018 jsem byla na V.etapě mezi 15.30 - 17.00hod. a udivilo mě že vynášeli nábytek z domu 1242 a okolo jela Městská policie a vůbec se nazastavila a asi se ani nedivila i když jim nábytek nesli před nosem k popelnici. Vypadá to tam zase příšerně a ještě k tomu to dali na chodník. Takže se nedá projít. A ještě maličkost ty popelnice co tam jsou tak popeláři pořád posouvají právě k tomuto chodníku.

Pavla

Dobrý den,
děkujeme za podnět a zvláště za upřesnění doby události, z níž lze poměrně přesně zjistit, zda došlo k trestuhodnému pochybení ze strany hlídky MěP (doufáme, že nešlo o vozidlo Policie ČR, občané nás někdy zaměňují anebo nerozlišují)nebo nikoliv. Podnětem se budeme zabývat a v případě pochybení strážníků vyvodíme důsledky. K popelářům se nemůžeme vyjadřovat.
Mgr. Milan Páleník
zástupce velitele městské policie
Městská policie Orlová
Dobrý den, chci se zeptat, zda by bylo možné nechat namalovat čáry na parkovišti na spodní ulici Květinová, jelikož někteří řidiči stále neumí normálně zaparkovat. Děkuji za odpověď.

Marie

Dobrý den,

odbor správy majetku a hospodářské správy Vám k Vašemu dotazu sděluje, že vodorovné dopravní značení na ul. Květinová nikdy nebylo. Je všeobecně známý fakt, že v případech kdy se vyznačí vodorovné dopravní značení dochází ke snížení počtu parkovacích míst. Vodorovné dopravní značení nezaručuje, že lidé budou parkovat tak ,jak se sluší a patří.

Ing. Kristina Dvoroková
ostatní vztahy ke komunikacím, veřejná zeleň
oddělení komunálních služeb
odbor správy majetku a hospodářské správy
to mame slepou policii ze ignoruje spatne parkovani na Okružní ulici ? U domu 921 auta stoji v priti smeru pri vyjezdu z parkoviste a nikdo nic nevidi,

orlovak

Dobrý den,
upozorníme strážníky, aby situaci u čp. 921 zmapovali a případně pořešili.
Mgr. Milan Páleník
zástupce velitele městské policie
Městská policie Orlová
Dobry den.CHtela jsem se zeptat jestli muzu zadat o prideleni bytu v Orlove ikdyz nemam trvale bydliste v Orlove ale jsem na podnajmu vice nez rok v danem meste .Dekuji za odpoved Denisa Horvathova

Denisa Horvathova

Žádost o poskytnutí bytu do nájmu může dle § 16 a § 17 zákona o obcích č. 128/2000 Sb., podat občan způsobilý k právním úkonům, který dosáhl věku 18 let, má trvalé bydliště v Orlové, nebo prokáže místo trvání zaměstnání v Orlové. Žadatel doloží potvrzení o bezdlužnosti vydané právním odborem MěÚ, že nemá žádné nesplněné finanční závazky vůči městu Orlová.

Bc. Šárka Kepenyesová
vedoucí oddělení komunálních služeb
evidence a převody nemovitostí
Dobrý den, nebylo by možno umístit lavičku na chodník ve směru od Lidlu na STS.Chodí zde hodně starších občanu, kteří se již špatně pohybují a toto by .jimjistě trochu pomohlo si cestou odpočinout. Děkuji. Donová.

Alena Donová

Dobrý den,
prosíme o upřesnění místa, kde by měla být lavička umístěna, poté bude možnost umístění lavičky prověřena v terénu.

Karin Paková
odpadové hospodářství
odbor správy majetku a hospodářské správy
Městský úřad Orlová
dobry den,chtel bych se zaptat kam se muzu obratit s zadosti o umisteni dodatkove dopravni znacky na parkoviste POUZE PRO OSOBNI VOZIDLA mezi domy 842 a 843 je pomerne male parkoviste a kdyz zde zaparkuji dodavkova vozidla je mnohdy velmi snizen manevrovaci prostor,dekuji za odpoved Radim

Radim

Sděluji, že v záležitostech týkajících se dopravního značení je možnost se obrátit přímo na správce komunikací (odbor správy majetku města), případně svůj podnět směřovat na odbor dopravy.
Přeji příjemný den.
Bc. Věra Górecká
silniční správní úřad
Odbor dopravy
zdravím. ještě ke zrušení zastávky u Prioru. Pokud se uzavře chodník a bude volný vstup do Prioru tak ,jak to je na mapce , tak pořád zůstává asi 25 m pro zastávku a to v rozšířené vozovce .Ono je asi lepší pro občany zrušit zastávku , místo aby se jenom posunula. O posunutí zastávky se psalo i minulý rok v nejaké zprávě o stavbě náměstí. Ale ono to je jednodušší. Jinak dík za vaše odpovědi. Pořád žádná odezva. asi jste zavalení prací.

jarek

Dobrý den,
zastávka je zrušena pouze po dobu nezbytných stavebních prací. Práce budou pokračovat také před Priorem (šachtice pro přeložku CETIN) a právě na úpravě autobusového zálivu. Před Priorem bude vybudována nová čekárna a celá zastávka bude následně posunuta. Bohužel na této stavbě nic jednoduchého není a koordinace všech vlastníků sítí je také velmi problematická. Děkujeme za pochopení.
Ing. Martina Szotkowská, odbor rozvoje a investic

Moravskoslezský kraj

Poštovní adresa

Městský úřad Orlová
Osvobození 796
Orlová - Lutyně
735 14

Datová schránka:
ID: r7qbskc

Identifikační údaje:
IČ: 00297577
DIČ: CZ00297577

Rychlý kontakt

E-mail:
urad@muor.cz
posta@muor.cz

Telefon:
+420 596 581 111

Fax:
+420 596 581 123
+420 596 581 333

Úřední hodiny

Po, St: 8:00 - 11:30 a 12:30 - 17:00
Čt: 8:00 - 11:30 a 12:30 - 13:30
Út, Pá: (pouze pro objednané)

Polední přestávka: 11:30 - 12:30

Pokladní hodiny

Po, St: 9:00 - 11:30 a
12:30 - 16:00
Út, Čt, Pá: 9:00 - 11:30 a
12:30 - 13:30