DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:
Zodpovězené dotazy občanů:


Dobrý den,chtěl bych se zeptat,zda město pronajímá nějaké parkovací místa pro motocykly např (skútry) v Orlové-Lutyni.Něco jsem zaslechl,že jsou k pronájmu nějaké garáže na letním koupališti.Je to pravda?Chtěl bych si skútr pořídit,ale mám strach ho parkovat venku z důvodu krádeže a taky bych nechtěl zbytečně zabírát parkovací místa pro automobily.Myslím,že by tuto možnost uvítalo více občanu.Děkuji Pavel.

18.7.2016, 17:35, Pavel

Vzhledem k tomu, že prostory v areálu letního koupaliště jsou využívány SMO, městskou akciovou společností k uskladnění příslušenství travní techniky, jako jsou sněžné frézy, dávkovač solanky, radlice apod., kdy navíc v letních měsících se zde skladují nafukovací tenisové haly, pronájem soukromé osobě není možný. Další prostory k pronájmu Vámi zmiňovaného skútru nemá město Orlová bohužel k dispozici.
S pozdravem

Bc. Pavlína Staniczková
vedoucí oddělení budov a bytů
odbor správy majetku města
Městský úřad Orlová

Zdravim.Bydlim na Okruzni ulici.Okruzni ulice je dle dopravniho znaceni obytna zona.Kazdy den ale premyslim, jestli to oznaceni pro mestskou policii je platne nebo o tom vubec vi.Pripada ni skoro absurdni jak davaji boticky na dvou zlutych oznacenich pred popelnicema. Nejzarazejici na teto aktivite mestke polici je,ze neumi rozeznat kdo v obytne zone muze treba v noci vubec parkovat.Tak malo mista v teto lokalite na parkovani je a jeste podporuji porusovani zakladnich pravidel.Za nemele a scela vyhozene penize danovych poplatniku mame velke parkovaci prostory pred Hypernovou,kde by tyto auta mohla za maly penis parkovat.Mestska kasa by se mohla alespon trochu proprasit a nam obyvatelum castecne ulevit.Posledni vec.Jsem presvedceny ze policie ma jis zarizeni jak zjistit jestli vozidlo je psane na firmu ci ne.A Jancura

18.7.2016, 17:26, Andrej Jancura

Odpovídá odbor dopravy:
K výše uvedenému dotazu sdělujeme, že na základě Nařízení města Orlová č. 1/2015 jsou vymezeny oblasti, ve kterých lze místní komunikace nebo jejich určené úseky užívat ke stání silničního vozidla za sjednanou cenu:
- místní komunikace - parkoviště na ul. Osvobození, před MěÚ čp. 796,
- místní komunikace - parkoviště na ul. Rydultowská, před obchodním střediskem ESAM,
- místní komunikace - parkoviště na ul. Rydultowská před polyfunkčním domem.

Ve všech těchto oblastech je prvních 60 minut užívání bezplatné a za každou další započatou hodinu částka ve výši Kč 10,-. Provozní doba (rozumí se doba zpoplatnění) na všech těchto zpoplatněných parkovištích na území města Orlová je pondělí až pátek od 08:00 hodin do 16:00 hodin.

Odpovídá městská policie:
Na ul. Okružní parkování řešíme a co se týče „nočního parkování“, tak vše dostatečně vysvětluje odbor dopravy – viz.výše. Noční parkování není zpoplatněno.

Dobry den . Prosím vás chtěl bych se zeptat kdo řeší přestupky městske policie už mně nebaví platit pokuty za uplné nesmysly mam 3 svědky i fota jak policie jezdí na kebab před prior motorovým vozidlem po chodníku normální občan kdyby si to dovolil tak dostane peknou pokutu a kdo muze pokutovat policii za přestupek ?? moc děkuji za odpověď mam samozřejmě i dva svědky

18.7.2016, 14:49, Jiří H.

Je možno dát podnět přímo odboru dopravy, popř. to může řešit Policie ČR. Je také možno si podat stížnost starostovi města apod.

Dobrý den.Prosím na koho se mám obrátit,ohledně příjezdové komunikace ke garážím na ulici Rajčula.Jedná se o to že vjezd ke garážím č36-54 je poslední dobou často zatopený a hodně blátivý.Veškerá voda se z komunikace teče mezi garáže a zdržuje se zrovna mezi těmito garážemi.V minulosti jsem na svoje náklady to nechal zavést struskou,ale voda to časem vyplaví.Děkuji za odpověď.

4.7.2016, 11:04, Jiří Gilar

Dobrý den,
Váš dotaz nebo spíše podnět jsem předala odboru správy majetku města k vyjádření.
S pozdravem Nataša Cibulková

Dobrý den, chtěl jsem se domluvit na termín ohledně výměny občanky . Děkuji

2.7.2016, 21:20, Vlastimil Swaczyna

Pokud můžete, napište mi na Vás kontakt (telefon, e-mail) na e-mail margit.plivova@muor.cz, upřesníme si pak termín podání žádosti (den a cca hodinu).
Přeji klidný den.
Margit Plívová

Dobrý den,chtěl bych se zeptat kdo přebíral opravenou cestu na zátiší,řekl bych že moc rovná neni a už dnes se dole opravuje..dále kdo panuje nad motorkáři,včera kolem 18hod.se tam projížděli mezi kruháky stovkou a nemluvím o hlasitosti..děkuji

1.7.2016, 12:32, Doffek Jaroslav

Dobrý den,
Při přebírání opravené komunikace od zhotovitele došlo ke zjištění, že část obrusné vrstvy při pojezdu způsobuje vibrace vozidla. Tyto nerovnosti zřejmě vznikly použitím válce s automatickým dohutňováním, který se také sám kalibruje.

Nerovnosti byly fyzicky při přejímce díla přeměřeny předepsanou čtyřmetrovou latí. Zjištěny byly závady mimo limity normy ve spodním úseku a také bylo nutné výškově upravit některé poklopy na kanalizaci. Tyto práce byly provedeny zhotovitelem v termínu dle smlouvy a na jeho náklady. Zároveň pro objektivní ověření nerovností byla provedena 24.06.2016 zkouška "měření podélné nerovnosti planografem s průběžným záznamem". Mimo již opravená místa zkouška prokázala soulad s ČSN 73 6175. Protokol je k nahlédnutí na odboru rozvoje a investic a bude součástí kolaudačního spisu.
Přejímací řízení bylo zahájeno 24.06.2016 a bude ukončeno 08.07.2016. Kolaudace byla stanovena stavebním úřadem na 12.07.2016.
Ing. Jolana Plošková, odbor rozvoje a investic

Dobrý den, rád bych se zeptal ohledně Ankety na realizaci nového parkovacího domu na ulici Dětmarovická. Po zodpovězených otázek v Anketě, do jaké doby a kam odnes tuto vyplněnou Anketu. Děkuji za odpověď.

28.6.2016, 17:03, p. Baláž

Dobrý den,
vyplněné dotazníky nutno odevzdat na Městském úřadě Orlová, na sekretariátu starosty města a místostarostky (ul. Osvobození 796, Orlová-Lutyně).

Dobrý den, chtěla bych se zeptat kde budou v Orlové volební místnosti ku příležitosti krajských voleb v říjnu. Děkuji za odpověď.

27.6.2016, 16:37, Anonym

Dobrý den,
volební místnosti bývají zpravidla u všech voleb na stejných místech, to je ve veřejných budovách, jako jsou základní školy a na staré radnici.
S pozdravem
Nataša Cibulková

Jsou pískoviště,ale bez písku.Myslím,že hodně maminkám a dětem by funkční pískoviště udělalo radost + lavičky na sezení...na 5 etapě .

26.6.2016, 16:12, Halina

Odpovídá Ing. Milan BILL, vedoucí odboru správy majetku města:

V minulosti byla pískoviště mezi obytnými domy zřízena především svépomocí - v dnešní době zařízení jen stěží splní přísné požadavky hygienických norem a norem Evropské unie. Město postupně realizuje v rámci finančních možností ucelená dětská hřiště s prvky, které požadované normy splňují.
Na V. etapě poblíž domů čp. 1257-1261 tzn. v dostupné vzdálenosti i okolních domů bude ještě letos vystavěno dětské hřiště s herními prvky pro nejmenší a lavičkami. Pískoviště nacházející se vedle tohoto hřiště bude opraveno vč. dodání nového písku. Další podobná hřiště jsou naprojektována v rámci revitalizace V. etapy.

Dobrý den , prosím Vás končí mi Řidičský prúkaz dne 24.07.2016 a Občanský průkaz dne: 10.08.2016 kdy se mám dostavit k podaní žádosti o nové doklady ? Jsem invalidní tak jsem odkázaná na manžela který dělá turnusy . volno teraz 28.06.2016 mohla by som se dostavit k podání?? děkuji za odpověd Křeháčková

22.6.2016, 13:37, Jana Křeháčková

Dobrý den,
o vydání občanského průkazu již můžete žádat, doporučujeme nejpozději měsíc před koncem platnosti. Pokud můžete, napište mi na Vás kontakt (telefon, e-mail) na e-mail margit.plivova@muor.cz, upřesníme si pak termín podání žádosti (den a cca hodinu).
Přeji klidný den.
Margit Plívová

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


Dnes je pondělí 25.7., svátek má Jakub.

Změnit velikost textu: A- | A | A+