Pro radu i pomoc do Komunitního centra Maják

Již pět měsíců funguje v Orlové-Porubě Komunitní centrum Maják, projekt reg. č. CZ.1.04/3.2.00/55.00011 financovaný z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR. Občané tak pod jednou střechou najdou tři registrované sociální služby, které poskytují rady, pomoc a podporu při řešení široké škály životních situací.

 V občanské poradně pracovníci dokáží lidem poradit v oblastech pracovně-právních vztahů, ochrany spotřebitele, bydlení, rodinných záležitostí, jako jsou rozvody, výživné apod., ale také v případě finančních problémů a mnohých dalších. Dveře v ní jsou přitom otevřené všem lidem bez rozdílu sociálního postavení či finanční situace. Klienti navíc mohou vystupovat anonymně.

Denně z komunitního centra také vyrážejí do ulic sociálně vyloučené lokality pracovníci terénního programu, aby uživatele kontaktovali přímo v jejich přirozeném prostředí a pomáhali jim hledat východiska z  problémů, které se nejčastěji týkají nevyhovujících bytových podmínek, zadluženosti či sociálních dávek.

V neposlední řadě zde pak vykonává svou činnost sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi. Jak již sám název napovídá, pracovníci se při práci věnují rodině jako celku. Smyslem služby je především zachování či dokonce obnovení základních funkcí rodiny a předcházení odebrání dětí do ústavní výchovy, a to ať už z důvodu předlužení rodiny a hrozící ztráty bydlení nebo výchovných problémů dětí či zanedbané školní docházky.

 Samozřejmostí všech služeb je bezplatnost a diskrétnost.

Lenka Šimerdová

 

 Zpět na výpis

Dnes je středa 1.4., svátek má Hugo.

Změnit velikost textu: A- | A | A+